MOJE VZDĚLÁNÍ A PRAXE

Jmenuji se Luděk Klimeš a narodil jsem se v roce 1962. Studoval jsem na UP v Olomouci. Vyučoval hudbě a dodnes je hudba mým koníčkem. Věnuji se sbormistrovské činnosti a rád zpívám. Zajímá mě výtvarné umění.

Zvuky a práce s tibetskými mísami však není  systém hudební škály klasické hudby s řádem rytmu a přesné výšky tónů. I když hudba je mou profesí, tato nová dimenze mě plně fascinovala a pohltila. Řídím se intuicí spojenou s krásou souzvuků těchto nádherných nástrojů, rozvinutým citem pro zvukové odstíny a znalostmi z výukových kurzů o vlivu tibetských mís na lidské tělo.

Vždy mě přitahovalo něco nového v oblasti osobního rozvoje, a tak nebyla náhoda, že jsem objevil svět masáží, který mě velice zaujal a začal bavit. Vývojem a sebevzděláním jsem rozvíjel svoje schopnosti a začal spojovat maséřinu se zvukem. Návrat k hudebním kořenům se završil. Kromě masáží pracuji s tibetskými mísami a vibroakustickými nástroji, zajímá mě energetický systém člověka, který vylaďuji a posiluji, zbavuji vás takto strachu, bolesti a stresu. Přeji Vám ze srdce, abyste byli zdraví na všech úrovních. Mým přáním je setkávat se s podobně naladěnými lidmi i s těmi, kteří jsou okouzleni zvukem a chtějí na sobě dále pracovat nebo potřebjí svému tělu pomoci k harmonii a zdraví.

 

Akreditovaný masérský kurz mimo oblast zdravotnictví osvědčení o odborné způsobilosti jsem získal v roce 2012

Další rozvoj mých dovedností nastal další praxí v oborech:

 • "Zvukovo rezonanční terapie" - individuální a skupinová práce s tibetskými mísami, Asociace orientálních umění a metod, systém Talgar, školitel Robert Urgela
 
 • "Základní kurz masážní terapie Awakening" - u Michaely Leichmannové, nelze popsat, musí se osobně zažít
 • "Fundované doteky - Triggerpoint "   - garant Jarmila Procházkováuvolnění svalstva a zbavení bolesti
 • "Dornovy metody+ a Breussovy masáže "  - 2015, zde napravíme hlavně osové vychýlení těla díky delší nebo kratší noze a tím předcházíme dalším disbalancím těla, lektorka Zuzana Prouzová
 • "Reflexní masáže" - ve škole čínské medicíny v Praze - 2013, diagnostika a  masáž reflexních bodů na plosce nohy v souvislostech našeho těla, lektor Jiří Vrba
 • "Manuální lymfodrenáže nohou " - 2014 k rozproudění lymfy odtoku škodlivých látek z těla, Masérnička Praha
 • "Anticelulitidní masáž"  -  2018, která navazuje na zkušenosti z lymfodrenáží, Masérnička Praha
 • "Spirální stabilizace páteře" - SM systém : Kurz 1A+1B -  2016, sestava cviků Dr. Smíška, kde jak vyplývá z názvu, stabilizujeme páteř. Cviky mají nejen preventivní, ale i uvolňující, rehabilitační a léčivý účinek na celý pohybový aparát.
 • "Kineziotapingu" - základní dovednosti - 2016. Podpořím samoléčbu a působení masáže odborným lepením tejpů na tělo
 • "Lávové kameny" - prožitková a velice uvolňující a prohřívací masáž
 • Bioenergetická bezkontaktní masáž techniky a dovednosti - organizuje Lékařská univerzita Josipa Jurija Strossmayera v Osijeku pod vedením odborníka pro praxi Slavka Matanoviče , kterou jsem absolvoval a získal certifikát. 
 
 
Na své životní cestě jdeme každý sám. Složité vztahy dnešní doby nám vždy nepřináší klid a lásku, ke které jsme původně stvořeniSilné negativní vibrace dnešní civilizace se projevují všude kolem nás formou stresu, vyčerpaností a únavou, nezvládnutými mezilidskými vztahy doma nebo na pracovišti nebo nemocí, která může přijít. Zdroje síly a energie objevujeme a nacházíme právě v masážích, které působí na úrovni buněčné a gentetické, jako je naříklad Awakening masáž, v meditacích, zvukových prožitcích záhadných a úžasných Zpívajících tibetských mís a jiných zvukomaleb včetně zpěvu, které nás nejenom zklidní, ale i navozují uzdravení díky jednotě mysli a srdci v prožívání současného okamžiku. Ale nekonečně je znásobí, pokud se dokážeme spojit se Systémem, který nás přesahuje, ať už ho pojmenujeme jako Bioenergii, Qi, Prána, Příroda, Řád nebo Bůh. 
 
Mou cestou v životě je prostě sdílet co mám, co znám a co jsem. Cílem je ve všem najít střed rovnováhy - učitele rovnováhy a stát se tak průvodcem a pomocníkem lidem hledajícím změnu.
 

 

Moudra

Tři stádia lásky

1. SEBELÁSKA  Toto je niečo s čim sa rodíme ale okolie nás odnaučí byť "sebcom" a vďaka vzorcom v ktorých vyrastáme zabúdame na to, prečo sme sem prišli. Najskôr sa snažíme byť niekým iným aby nás druhí milovali. Potom sa snažíme byť niekým iným, aby sme mohli milovať my. Stále je to výmenný...

Když opouštím staré a nové ještě není - přeplynutí

1. Zůstat? Zažila jsem ty, kteří zůstali v tom, co se zdálo negativní, a vyrostli. Podívali se dovnitř místo ven a začali měnit své vnitřní prostředí, své myšlenky. Vše okolo nich se změnilo - samo. Zažila jsem také ty, kteří odešli z nechtěné situace, ale nic v jejich životě se nezměnilo. Vzali...

Čekání nefunguje

Presuňte sa do fáze "odevzdání se" a důvěřujte plánu. ODEVZDÁNÍ SE znamená pracovaT se sebou samým, překonávat strach a Ego, že když bude lpět a očekávat a pustíte to , nikdy sa to k Vám nevráti. Zatím co budete na sobě pracovat, naučíte sa důvěřovat Vesmíru. Zde není prostor na čekání, že se vám...

MASÁŽE - ZVUKOVÉ VIBRAČNÍ LÁZNĚ A DÁRKOVÉ POUKAZY

Doba trvání Cena Kč
VIBRO AKUSTICKÉ MASÁŽE hodina a více 900

 
Tibetská akustická masáž se dvěma zpívajícími mísami
Pro obnovu stracené rovnováhy organizmu: těžká situace a tlak na psychiku. Úlohou této masáže je pomoci obnovit stracenou rovnováhu na citové, emocionální a psychické úrovni. Docílíme toho bez nátlaku a stísněnosti. Sjednocuje tělesnost s duchem člověka a podporuje aktivní regeneraci nervového systému, který posiluje.
Navazuje na ni:
Nepálská akustická masáž. 
7 zpívajících mís 

14 zpívajících mís 
Jste oblečeni. Lze provést i pro dvojici.
 
Masáž zdravá záda s uvolněním krční páteře       
Krční páteř, záda, hýždě vám poděkují za tuto masáž.
Od krku až po paty a zpět k hlavě. Relax, uvolnění, pohoda. 
1/2 hodiny
hodina
350
600
Tlaková zdravotní masáž při velké zatuhlosti a bolesti - Trigger point
Odblokování - trigger point - malých uzlíkových bodů ve svalech. Po jejich rozpuštění bolesti mizí. Navržení cviků a protahování. Baňky, reflexní uvolnění.
hodina 800
DORNOVA METODA +
Smyslem a principem Dornovy metody je vrátit klouby a obratle do jejich původní ideální pozice, a to v dynamice. VYSUNUTÁ HLAVICE KLOUBU může způsobit vaše trvalé bolesti zad, ramene, kolene, vybočený palec, výhřez ploténky, zablokovaná pánev, migrény a další potíže.
Součástí dornovy metody je Breusseho masáž
Speciální velmi příjemná masáž třezalkovým olejem přímo na páteři v závěru. Ploténky získávájí větší elasticitu a dochází k celkové regeneraci páteře.
 
hodina  800
Bioenergetická bezkontaktní masáž
Masáž absolvujete v oblečení. Tuto masáž mi předal certifikovaný bioterapeut Slavko Matanovič. Působením rukou stabilizujeme a podporujeme vyrovnání energií a tím harmonizujeme vaše tělo a působíme na zdraví.
20 minut  300
AWAKENING masáž
Vědomý dotek a práce s dechem, spojení se se svojí vnitřní silou a práce na speciálních bodech na těle. Rozproudění lymfy, očišta od starých vzorců, které na nás působí možná i několik generací, projasnění myšlenek a posun k řešení problémů, strachů, bolestí a zátěží, které bychom chtěli řešit. Zastavení se v danném okamžiku, jen být.
hodina 700 
AWAKENING MASÁŽ SPOJENÁ SE ZVUKOVOU VIBRAČNÍ LÁZNÍ
Vibro akustická masáž spojená s Awakening masáží. Speciální sestava osmi tibetských mís ve vysoké terapeutické kvalitě podpoří masáž až na buněčnou úroveň vašeho těla. 
hodina a více 1200