JÁTRA /4/

Játra (4)
Jaro – čas jater

Játra jsou základní orgán pro látkovou i hormonální výměnu. Játra mohou být přetížená nevhodnou stravou, vedlejšími účinky léků nebo mohou být emocionálně oslabená hněvem a podobnými negativními emocemi či psychickými stavy. Špatná funkce jater se může projevovat stěhovavými bolestmi, migrénami, bolestmi hlavy na šešulce (bolesti po stranách hlavy signalizují problém se žlučníkem – více v příštím díle našeho seriálu), depresemi, bolestivými menstruacemi, atd. Játra nelze léčit léky, je nutné jejich vyčištění. Období pro detoxikaci jater je právě na jaře velmi vhodné.

Jak játra detoxikovat

Základem je změna jídelníčku. Obecně se doporučuje zcela vypustit mléko a mléčné výrobky, uzeniny, alkohol, bílý cukr, pšeničnou mouku. Omezit byste měli smažená a pečená jídla, která játra zatěžují. Strava by měla být převážně „zelená“. Vhodná je čerstvá zelenina plná chlorofylu, klíčky obilovin či luštěnin, bílá ředkev, mladý ječmen. Pít se doporučuje čaj z ostropestře marijánského, jako doplněk stravy můžete zakoupit grepová jádra.
Vyčistítěním a harmonizací funkce jater docílíte i toho, že mnohdy zmizí příznaky jiných projevů, např. ve formě bolesti velkých a malých kloubů.

Pokud chcete zjistit, jak pracují Vaše játra a další orgány, doporučuji Vám mě pro celkovou diagnostiku organismu metodou reflexní terapie. Při ní také zjistíte i jiné možné příčiny Vašich potíží. Můžete na sobě začít pracovat, předejít tak pozdějším problémům, nebo abyste dostali Váš organismus opět do rovnováhy.
Detoxikace jater se skvěle doplňuje s reflexní terapií a zprůchodněním energetických drah. Sami si můžete mačkat plosku jater, kterou naleznete na pravé straně chodidla (viz obrázek). Předtím si promasírujte plosku ledvin a močového ústrojí (viz předchozí díly), aby byly uvolněné toxiny vyvedeny dobře z těla ven. Pokud budete potřebovat odborně ošetřit kontaktujte mě, rád Vás přivítám ve svém království v Jevíčku a nebo po dohodě přijedu k Vám.

MASÁŽE A DÁRKOVÉ POUKAZY

Doba trvání Cena Kč
Bioenergetická bezkontaktní masáž 4x po sobě 1000
Tuto masáž mně předal certifikovaný bioterapeut Slavko Matanovič, který vysvětluje co je to vlastně Bioenergie: " Každý živý organismus má kolem sebe Auru, jde vlastně o bioenergii či biopole člověka. Je to vlastně obraz biochemických a elektrických pochodů a informační zdroj o jeho stavu. Práce s bioenergií - tj. působení na auru člověka zlepšuje kvalitu jeho biopole. Dá se říct,že bioenergetická masáž vyživuje buňky, reguluje a koordinuje všechny procesy, které v organismu probíhají. U klienta se mohou při působení dostavit různé pocity, jako např. tlak, vlnění, píchání, teplo, brnění, mravenčení a další těžko popsatelné pocity."
Masáž absolvujete v oblečení. Je dobré když ji provádíme s více lidmi najednou v jedné místnosti, má větší účinky. S každým účastníkem pracuji odděleně asi 20 až 30 minut. Je nutné znát svoje problémy diagnostikované lékařem. Tato metoda v žádném případě nenahrazuje vaši léčbu a medikaci. Ba naopak ji může podpořit. Aby její účinky byly znásobeny, doporučuji ji provádět 4 dny po sobě a popřípadě ji opakovat.
4 dny/20 min cena za všechny 4 masáže jeden klient
Masáž zdravá záda s uvolněním krční páteře    30 minut
45 minut
60 minut
350
550
 600 
Krční páteř, záda, hýždě vám poděkují za tuto masáž.    
Komplexní masáž celého těla       60 minut        600
Od krku až po paty a zpět k hlavě. Relax, uvolnění, pohoda. 
Tlaková zdravotní masáž při velké zatuhlosti a bolesti      60 minut       1000
Odblokování - trigger point - malých uzlíkových bodů ve svalech. Po jejich rozpuštění bolesti mizí. Navržení cviků a protahování. Baňky, reflexní uvolnění.
AWAKENING masážní terapie hodina a více
      
700 - 1200
      dle náročnosti
Vědomý dotek a práce s dechem, spojení se se svojí vnitřní silou a práce na speciálních bodech na těle. Rozproudění lymfy, očišta od starých vzorců, které na nás působí možná i několik generací, projasnění myšlenek a posun k řešení problémů, strachů, bolestí a zátěží, které bychom chtěli řešit. Zastavení se v danném okamžiku, jen být.
Příkladem z celé mozaiky působení masáže je naše zdraví a kvalita života, které řídí nahrané programy již z prenatálního období. Po narození se programy získané z našeho okolí/ rodiče, kamarádi, sociální prostředí/ utváří a ukládají přibližně do našich 7 let a jsou dále formovány během našeho života. Ty potom ovlivňují naše chování, zdraví, strachy, úzkosti, finanční záležitosti, vztahy atd... Je dokázáno a vědecky potvrzeno, že nás neovlivňují geny našich předků, ale právě nahrané a převzaté programy našich rodičů a sociálního prostředí, které jsou spouštěny podvědomím, aniž bychom to mohli ovlivnit svojí myslí. Dokonce je přetvořena naše buněčná struktura a na jejich základě funguje i naše neurobiologie. Například v  knize Dr. Bruce H. Liptona "Biologie víry",  je  vše krásně popsáno i s vědecky doloženými poznatky.
Moje zkušenosti s touto masáží bych vložil do řádků zážitku, který plně vystihuje mé pocity a možná vám přibodobní něco, co se s vámi na masáži děje. To však musíte zkusit na "vlastní kůži". Ze srdce vám předám co mám a znám.
"Tvá voda na těle studí mě zpočátku, jsi však mým přítelem, s nímž sdílím pohádku.Umíš líp pohladit než ruce bez lásky, soucitně omýváš všechny mé "oblázky", ... můj smutek odletěl, už dýchám lehčeji a znova zapadám do slaných závějí. A když se znovu pak u břehu vynořím, jako ten volný pták čechrám si pápěří".
Tuto metodu jsem převzal od certifikované lektorky masážní terapie Awakening Michaely Leichmannové na Awakening klinice v Brně. Tuto masážní terapii, kterou provádím, nelze zaměnit s prací certifikovaného poradce Awakening.
Dornova metoda + dle potřeby
hodina a více
      1000
Smyslem a principem Dornovy metody je vrátit klouby a obratle do jejich původní ideální pozice, a to v dynamice. VYSUNUTÁ HLAVICE KLOUBU může způsobit vaše trvalé bolesti zad, ramene, kolene, vybočený palec, výhřez ploténky, zablokovaná pánev, migrény a další potíže.
Součástí dornovy metody je Breusseho masáž
Speciální velmi příjemná masáž třezalkovým olejem přímo na páteři v závěru. Ploténky získávájí větší elasticitu a dochází k celkové regeneraci páteře.