JÁTRA /4/

Játra (4)
Jaro – čas jater

Játra jsou základní orgán pro látkovou i hormonální výměnu. Játra mohou být přetížená nevhodnou stravou, vedlejšími účinky léků nebo mohou být emocionálně oslabená hněvem a podobnými negativními emocemi či psychickými stavy. Špatná funkce jater se může projevovat stěhovavými bolestmi, migrénami, bolestmi hlavy na šešulce (bolesti po stranách hlavy signalizují problém se žlučníkem – více v příštím díle našeho seriálu), depresemi, bolestivými menstruacemi, atd. Játra nelze léčit léky, je nutné jejich vyčištění. Období pro detoxikaci jater je právě na jaře velmi vhodné.

Jak játra detoxikovat

Základem je změna jídelníčku. Obecně se doporučuje zcela vypustit mléko a mléčné výrobky, uzeniny, alkohol, bílý cukr, pšeničnou mouku. Omezit byste měli smažená a pečená jídla, která játra zatěžují. Strava by měla být převážně „zelená“. Vhodná je čerstvá zelenina plná chlorofylu, klíčky obilovin či luštěnin, bílá ředkev, mladý ječmen. Pít se doporučuje čaj z ostropestře marijánského, jako doplněk stravy můžete zakoupit grepová jádra.
Vyčistítěním a harmonizací funkce jater docílíte i toho, že mnohdy zmizí příznaky jiných projevů, např. ve formě bolesti velkých a malých kloubů.

Pokud chcete zjistit, jak pracují Vaše játra a další orgány, doporučuji Vám mě pro celkovou diagnostiku organismu metodou reflexní terapie. Při ní také zjistíte i jiné možné příčiny Vašich potíží. Můžete na sobě začít pracovat, předejít tak pozdějším problémům, nebo abyste dostali Váš organismus opět do rovnováhy.
Detoxikace jater se skvěle doplňuje s reflexní terapií a zprůchodněním energetických drah. Sami si můžete mačkat plosku jater, kterou naleznete na pravé straně chodidla (viz obrázek). Předtím si promasírujte plosku ledvin a močového ústrojí (viz předchozí díly), aby byly uvolněné toxiny vyvedeny dobře z těla ven. Pokud budete potřebovat odborně ošetřit kontaktujte mě, rád Vás přivítám ve svém království v Jevíčku a nebo po dohodě přijedu k Vám.

CENA MASÁŽí 

Masáž Doba trvání Cena Kč
Masáž zdravá záda s uvolněním krční páteře    30 minut
40 minut
50 minut
350
400
 500 
Uvolnění krční páteře a jiné optimalizace Vašich problémů. Uvolnění celých zad až po hýždě, rekondice, regenerace, uvolnění. Baňky, reflexní uvolnění.       
Breusseho masáž 30 minut  350
Speciální velmi příjemná masáž třezalkovým olejem, kde je cílem optimalizace a regenerace páteře a plotének.
Komplexní masáž celého těla            60 minut   600
Od krku až po paty a zpět k hlavě. Relax, uvolnění, pohoda. 
Baňky, reflexní uvolnění.
Tlaková zdravotní masáž při velké zatuhlosti a bolesti          60 minut   700
Uvolnění celých zad za pomocí odblokování trigger point - malé uzlíkové body ve svalech. Ovlivňují celkový stav svalu. Po jejich odstranění bolest mizí. Navržení cviků a protahování. Baňky, reflexní uvolnění. 
Awakening - masážní terapie              60 minut
            90 minut  
          120 minut
  700
  900
1200
Awakening znamená probuzení. Velice silná energetická masážní terapie.
Na páteři a obratlých se dají rozpoznat uzlíky našich podvědomích programů, práce s nimi se dotýkají nejen úlevy fyzických obtíží, ale i programů uložených v našem podvědomí a psychosomatice. Může odpomoci od dlouholetých bolesti, energetických a mentálních vzorců a bloků. Uzdravení chronických obtíží, ať už jsou to problémy fyzického nebo psychického rázu. Zásadní vliv má práce se záměremPřed, i po praktikování základní terapie si klient vypije v klidu speciální čaj, který podporuje detoxikaci tkání, uvolnění svalů, nerovové soustavy a pročištění lymfatického systému. Následně se pracuje na lehátku, jako při běžné masáži. Během terapie dochází  vlivem práce s páteří a obratlů k harmonizaci a detoxikaci vnitřních orgánů. Tato manipulace je bezbolestná a velmi příjemná. Pracuje se s uvolnění toxinů v tkáních a také se pracuje na lymfatickém systému. Práce s páteří přináší uvolnění nervové soustavy, skříplých nervů, výživu plotének a uvolnění celé páteře a kloubů. Celá masáž je bezbolestná a velmi hluboká. Vlivem okruhů, které jsou v Awakeningu použity a prací s akupresurními, marmovými body a aktivací  kundaliní energie, dochází také neurobiologickému procesu, který harmonizuje chemii mozku. Tato masáž řeší bolesti zad, nervů, kloubů, přináší podporu a detoxikaci orgánů. Řeší alergie, astma, nespavost, nervozitu, velké napětí, špatné trávení, menstruační problémy a mnoho dalších již chronických stavů.
Dornova metoda + dle potřeby
60 minut a více
  1000
Smyslem a principem Dornovy metody je vrátit klouby a obratle do jejich původní ideální pozice, a to v dynamice. VYSUNUTÁ HLAVICE KLOUBU může způsobit vaše trvalé bolesti zad, ramene, kolene, vybočený palec, výhřez ploténky, zablokovaná pánev, migrény, "neplodnost" a další potíže.
Celulitida   dle potřeby
 60 minut a více
 1000
Poradenství, detoxikace, anticelulitidní masáž, lymfa, lymfatická drenáž, speciální soli a krémy, samoošetření.