Močový měchýř a močové cesty /3/

Močový měchýř a močové cesty

V lednu je močový měchýř náchylný na onemocnění. Porucha se může projevit po stránce psychické, například ztrátou nálady, po fyzické stránce mohou nastat problémy při močení nebo se objevit bolesti svalů v oblasti šíje, zad, pasu, sedacích svalů…..

Nerovnováha ledvin a močového měchýře může být narušená také nesprávnou skladbou jídla. Dbejte proro na svůj jídelníček. Doporučuje se pít čistá neminerální voda bez ochoru (odstátá), cca 1,5 l denně pro správnou funkci těchto orgánů.

Močový měchýř je výrazně propojen s mozkem, tudíž působením na reflexní plosky budeme pozitivně stimulovat i tento orgán.
Močový měchýř je součástí močovodů, je tedy dobré před masírováním reflexní plosky močového měchýře masírovat také plosky ledvin (viz. minulý díl) a močovodů. Všechny reflexní plošky mačkáme na obou nohách.

Mediální větev dráhy močového měchýře vede 1,5 cunu (cca 2 cm) od páteře po obou stranách. Jsou na ní souhlasné body všech ostatních drah, proto je vhodná také jemná masáž této dráhy od křížové ke krční oblasti.

Pod vlivem energetické dráhy (meridiánu) močového měchýře jsou: hlava, šíje, záda, hýžďové svaly a přilehlé oblasti, centrální nervový systém, kůže, vnitřní orgány.

Masáž dle popisu u obrázků.

Stisky v RT:
- opakovaně mačkáme, pokud potřebujeme orgán stimulovat (nabudit k činnosti)
- konstantně a silně tlačíme, po dovršení vrcholu bolesti povolíme (pro zklidnění činnosti)
- hladíme při zánětech

 

CENA MASÁŽí 

 

DÉLKA MASÁŽE CENA
30 MINUT 400 CZK  /  KLIENT 350 CZK **
60 MINUT 700 CZK  /  KLIENT 600 CZK **
90 MINUT 1000 CZK  / KLIENT 900 CZK **
120 MINUT 1300 CZK/   KLIENT 1200 CZK **
MASÁŽ V DOMĚ / MINIMÁLNĚ 90 MINUT/ VOLEJTE PRO ZÍSKÁNÍ CENY

 

MASÁŽ PROVEDEME DLE VAŠEHO VÝBĚRU.

Stálého zákazníka / klienta** / odměňuji slevou na všechny druhy masáží.
 Podmínkou je absolvování 5 masáží v půlročním intervalu.