Slezina a slinivka /6/

Slezina a slinivka (6)

Slezina je jinový (plný) orgán, patřící do elementu Země. Slezina řídí trávicí proces. Přeměňuje potravu na jemnou esenci, kterou předává dalším orgánům. Dle orgánových hodin nejvíce pracuje mezi 9-11h. Slezině prospívají více vařené pokrmy. Ke snídani se doporučuje ovesná kaše (dosladit např. medem). Při harmonizaci sleziny by se měl z jídelníčku zcela vypustit bílý cukr, který ničí vlastní vnitřní zdroje energie.

Činnost sleziny a slinivky (a energeticky spojeného dutého orgánu žaludku) vrcholí ke konci léta.

Slezina je jedním z hlavních orgánů vytvářejících obranyschopnost těla. Pokud tedy cítíme únavu a sníženou imunitu (snadno onemocníte nachlazením či infekcemi), může jít o poruchu funkce sleziny. Oslabení sleziny se také projevuje špatným krevním obrazem a stavem bílých krvinek. Slezinu někdy nazýváme srdcem lymfatického systému. Slezina zbavuje krev a lymfu jedovatých látek a opotřebovaných buněk. Energeticky je spojena se slinivkou, protože oba orgány mají společný meridián. V reflexní terapii ovlivňujeme orgány samostatně.

Slezině nejvíce škodí vlhko – mlha, déšť, provlhnutí, promoknutí. Má ráda sucho. Škodí jí nadměrný přísun tekutin, odpovídá za rovnováhu tekutin.

Po emoční stránce slezině škodí přespřílišné přemýšlení, přemítání, stresy, především stále se opakující. Tekutinou jsou slzy.
Zdravá slezina ovlivňuje narození šťastného, veselého a inteligentního dítěte s matematickými sklony.

Slinivka

Slinivka je zodpovědná za stav sliznic v těle, např. střev, močových orgánů či nosohltanové dutiny. Při nesprávné funkci slinivky je osvědčené popíjet odvar z ovsa setého a z jídelníčku vypustit živočišné tuky, cukr a alkohol.

V souvislosti s reflexní terapií se doporučuje masírovat také plosku Brzlíku (pro získání vyšší obranyschopnosti), případně jater a žlučníku.

Možnost svépomocného mačkání slinivky má velký význam při cukrovce.

Při nadýmání nebo při dýchacích problémech dochází k okamžité úlevě již po několika stlačeních reflexních plošek slinivky.

Masáž dle popisu u obrázků.
Stisky v RT:
- opakovaně mačkáme, pokud potřebujeme orgán stimulovat (nabudit k činnosti)
- konstantně a silně tlačíme, po dovršení vrcholu bolesti povolíme (pro zklidnění činnosti)
- hladíme při zánětech

Reflexní terapie je účinná a levná léčba šetrná k tělu a bez vedlejších účinků

 

 

CENA MASÁŽí 

 

DÉLKA MASÁŽE CENA
30 MINUT 400 CZK  /  KLIENT 350 CZK **
60 MINUT 700 CZK  /  KLIENT 600 CZK **
90 MINUT 1000 CZK  / KLIENT 900 CZK **
120 MINUT 1300 CZK/   KLIENT 1200 CZK **
MASÁŽ V DOMĚ / MINIMÁLNĚ 90 MINUT/ VOLEJTE PRO ZÍSKÁNÍ CENY

 

MASÁŽ PROVEDEME DLE VAŠEHO VÝBĚRU.

Stálého zákazníka / klienta** / odměňuji slevou na všechny druhy masáží.
 Podmínkou je absolvování 5 masáží v půlročním intervalu.