Slezina a slinivka /6/

Slezina a slinivka (6)

Slezina je jinový (plný) orgán, patřící do elementu Země. Slezina řídí trávicí proces. Přeměňuje potravu na jemnou esenci, kterou předává dalším orgánům. Dle orgánových hodin nejvíce pracuje mezi 9-11h. Slezině prospívají více vařené pokrmy. Ke snídani se doporučuje ovesná kaše (dosladit např. medem). Při harmonizaci sleziny by se měl z jídelníčku zcela vypustit bílý cukr, který ničí vlastní vnitřní zdroje energie.

Činnost sleziny a slinivky (a energeticky spojeného dutého orgánu žaludku) vrcholí ke konci léta.

Slezina je jedním z hlavních orgánů vytvářejících obranyschopnost těla. Pokud tedy cítíme únavu a sníženou imunitu (snadno onemocníte nachlazením či infekcemi), může jít o poruchu funkce sleziny. Oslabení sleziny se také projevuje špatným krevním obrazem a stavem bílých krvinek. Slezinu někdy nazýváme srdcem lymfatického systému. Slezina zbavuje krev a lymfu jedovatých látek a opotřebovaných buněk. Energeticky je spojena se slinivkou, protože oba orgány mají společný meridián. V reflexní terapii ovlivňujeme orgány samostatně.

Slezině nejvíce škodí vlhko – mlha, déšť, provlhnutí, promoknutí. Má ráda sucho. Škodí jí nadměrný přísun tekutin, odpovídá za rovnováhu tekutin.

Po emoční stránce slezině škodí přespřílišné přemýšlení, přemítání, stresy, především stále se opakující. Tekutinou jsou slzy.
Zdravá slezina ovlivňuje narození šťastného, veselého a inteligentního dítěte s matematickými sklony.

Slinivka

Slinivka je zodpovědná za stav sliznic v těle, např. střev, močových orgánů či nosohltanové dutiny. Při nesprávné funkci slinivky je osvědčené popíjet odvar z ovsa setého a z jídelníčku vypustit živočišné tuky, cukr a alkohol.

V souvislosti s reflexní terapií se doporučuje masírovat také plosku Brzlíku (pro získání vyšší obranyschopnosti), případně jater a žlučníku.

Možnost svépomocného mačkání slinivky má velký význam při cukrovce.

Při nadýmání nebo při dýchacích problémech dochází k okamžité úlevě již po několika stlačeních reflexních plošek slinivky.

Masáž dle popisu u obrázků.
Stisky v RT:
- opakovaně mačkáme, pokud potřebujeme orgán stimulovat (nabudit k činnosti)
- konstantně a silně tlačíme, po dovršení vrcholu bolesti povolíme (pro zklidnění činnosti)
- hladíme při zánětech

Reflexní terapie je účinná a levná léčba šetrná k tělu a bez vedlejších účinků

 

 

MASÁŽE A DÁRKOVÉ POUKAZY

Doba trvání Cena Kč
Bioenergetická bezkontaktní masáž 4x po sobě 1000
Tuto masáž mně předal certifikovaný bioterapeut Slavko Matanovič, který vysvětluje co je to vlastně Bioenergie: " Každý živý organismus má kolem sebe Auru, jde vlastně o bioenergii či biopole člověka. Je to vlastně obraz biochemických a elektrických pochodů a informační zdroj o jeho stavu. Práce s bioenergií - tj. působení na auru člověka zlepšuje kvalitu jeho biopole. Dá se říct,že bioenergetická masáž vyživuje buňky, reguluje a koordinuje všechny procesy, které v organismu probíhají. U klienta se mohou při působení dostavit různé pocity, jako např. tlak, vlnění, píchání, teplo, brnění, mravenčení a další těžko popsatelné pocity."
Masáž absolvujete v oblečení. Je dobré když ji provádíme s více lidmi najednou v jedné místnosti, má větší účinky. S každým účastníkem pracuji odděleně asi 20 až 30 minut. Je nutné znát svoje problémy diagnostikované lékařem. Tato metoda v žádném případě nenahrazuje vaši léčbu a medikaci. Ba naopak ji může podpořit. Aby její účinky byly znásobeny, doporučuji ji provádět 4 dny po sobě a popřípadě ji opakovat.
4 dny/20 min cena za všechny 4 masáže jeden klient
Masáž zdravá záda s uvolněním krční páteře    30 minut
45 minut
60 minut
350
550
 600 
Krční páteř, záda, hýždě vám poděkují za tuto masáž.    
Komplexní masáž celého těla       60 minut        600
Od krku až po paty a zpět k hlavě. Relax, uvolnění, pohoda. 
Tlaková zdravotní masáž při velké zatuhlosti a bolesti      60 minut       1000
Odblokování - trigger point - malých uzlíkových bodů ve svalech. Po jejich rozpuštění bolesti mizí. Navržení cviků a protahování. Baňky, reflexní uvolnění.
AWAKENING masážní terapie hodina a více
      
700 - 1200
      dle náročnosti
Vědomý dotek a práce s dechem, spojení se se svojí vnitřní silou a práce na speciálních bodech na těle. Rozproudění lymfy, očišta od starých vzorců, které na nás působí možná i několik generací, projasnění myšlenek a posun k řešení problémů, strachů, bolestí a zátěží, které bychom chtěli řešit. Zastavení se v danném okamžiku, jen být.
Příkladem z celé mozaiky působení masáže je naše zdraví a kvalita života, které řídí nahrané programy již z prenatálního období. Po narození se programy získané z našeho okolí/ rodiče, kamarádi, sociální prostředí/ utváří a ukládají přibližně do našich 7 let a jsou dále formovány během našeho života. Ty potom ovlivňují naše chování, zdraví, strachy, úzkosti, finanční záležitosti, vztahy atd... Je dokázáno a vědecky potvrzeno, že nás neovlivňují geny našich předků, ale právě nahrané a převzaté programy našich rodičů a sociálního prostředí, které jsou spouštěny podvědomím, aniž bychom to mohli ovlivnit svojí myslí. Dokonce je přetvořena naše buněčná struktura a na jejich základě funguje i naše neurobiologie. Například v  knize Dr. Bruce H. Liptona "Biologie víry",  je  vše krásně popsáno i s vědecky doloženými poznatky.
Moje zkušenosti s touto masáží bych vložil do řádků zážitku, který plně vystihuje mé pocity a možná vám přibodobní něco, co se s vámi na masáži děje. To však musíte zkusit na "vlastní kůži". Ze srdce vám předám co mám a znám.
"Tvá voda na těle studí mě zpočátku, jsi však mým přítelem, s nímž sdílím pohádku.Umíš líp pohladit než ruce bez lásky, soucitně omýváš všechny mé "oblázky", ... můj smutek odletěl, už dýchám lehčeji a znova zapadám do slaných závějí. A když se znovu pak u břehu vynořím, jako ten volný pták čechrám si pápěří".
Tuto metodu jsem převzal od certifikované lektorky masážní terapie Awakening Michaely Leichmannové na Awakening klinice v Brně. Tuto masážní terapii, kterou provádím, nelze zaměnit s prací certifikovaného poradce Awakening.
Dornova metoda + dle potřeby
hodina a více
      1000
Smyslem a principem Dornovy metody je vrátit klouby a obratle do jejich původní ideální pozice, a to v dynamice. VYSUNUTÁ HLAVICE KLOUBU může způsobit vaše trvalé bolesti zad, ramene, kolene, vybočený palec, výhřez ploténky, zablokovaná pánev, migrény a další potíže.
Součástí dornovy metody je Breusseho masáž
Speciální velmi příjemná masáž třezalkovým olejem přímo na páteři v závěru. Ploténky získávájí větší elasticitu a dochází k celkové regeneraci páteře.