Slezina a slinivka /6/

Slezina a slinivka (6)

Slezina je jinový (plný) orgán, patřící do elementu Země. Slezina řídí trávicí proces. Přeměňuje potravu na jemnou esenci, kterou předává dalším orgánům. Dle orgánových hodin nejvíce pracuje mezi 9-11h. Slezině prospívají více vařené pokrmy. Ke snídani se doporučuje ovesná kaše (dosladit např. medem). Při harmonizaci sleziny by se měl z jídelníčku zcela vypustit bílý cukr, který ničí vlastní vnitřní zdroje energie.

Činnost sleziny a slinivky (a energeticky spojeného dutého orgánu žaludku) vrcholí ke konci léta.

Slezina je jedním z hlavních orgánů vytvářejících obranyschopnost těla. Pokud tedy cítíme únavu a sníženou imunitu (snadno onemocníte nachlazením či infekcemi), může jít o poruchu funkce sleziny. Oslabení sleziny se také projevuje špatným krevním obrazem a stavem bílých krvinek. Slezinu někdy nazýváme srdcem lymfatického systému. Slezina zbavuje krev a lymfu jedovatých látek a opotřebovaných buněk. Energeticky je spojena se slinivkou, protože oba orgány mají společný meridián. V reflexní terapii ovlivňujeme orgány samostatně.

Slezině nejvíce škodí vlhko – mlha, déšť, provlhnutí, promoknutí. Má ráda sucho. Škodí jí nadměrný přísun tekutin, odpovídá za rovnováhu tekutin.

Po emoční stránce slezině škodí přespřílišné přemýšlení, přemítání, stresy, především stále se opakující. Tekutinou jsou slzy.
Zdravá slezina ovlivňuje narození šťastného, veselého a inteligentního dítěte s matematickými sklony.

Slinivka

Slinivka je zodpovědná za stav sliznic v těle, např. střev, močových orgánů či nosohltanové dutiny. Při nesprávné funkci slinivky je osvědčené popíjet odvar z ovsa setého a z jídelníčku vypustit živočišné tuky, cukr a alkohol.

V souvislosti s reflexní terapií se doporučuje masírovat také plosku Brzlíku (pro získání vyšší obranyschopnosti), případně jater a žlučníku.

Možnost svépomocného mačkání slinivky má velký význam při cukrovce.

Při nadýmání nebo při dýchacích problémech dochází k okamžité úlevě již po několika stlačeních reflexních plošek slinivky.

Masáž dle popisu u obrázků.
Stisky v RT:
- opakovaně mačkáme, pokud potřebujeme orgán stimulovat (nabudit k činnosti)
- konstantně a silně tlačíme, po dovršení vrcholu bolesti povolíme (pro zklidnění činnosti)
- hladíme při zánětech

Reflexní terapie je účinná a levná léčba šetrná k tělu a bez vedlejších účinků

 

 

CENA MASÁŽí 

Masáž Doba trvání Cena Kč
Masáž zdravá záda s uvolněním krční páteře    30 minut
40 minut
50 minut
350
400
 500 
Uvolnění krční páteře a jiné optimalizace Vašich problémů. Uvolnění celých zad až po hýždě, rekondice, regenerace, uvolnění. Baňky, reflexní uvolnění.       
Breusseho masáž 30 minut  350
Speciální velmi příjemná masáž třezalkovým olejem, kde je cílem optimalizace a regenerace páteře a plotének.
Komplexní masáž celého těla            60 minut   600
Od krku až po paty a zpět k hlavě. Relax, uvolnění, pohoda. 
Baňky, reflexní uvolnění.
Tlaková zdravotní masáž při velké zatuhlosti a bolesti          60 minut   700
Uvolnění celých zad za pomocí odblokování trigger point - malé uzlíkové body ve svalech. Ovlivňují celkový stav svalu. Po jejich odstranění bolest mizí. Navržení cviků a protahování. Baňky, reflexní uvolnění. 
Awakening - masážní terapie              60 minut
            90 minut  
          120 minut
  700
  900
1200
Awakening znamená probuzení. Velice silná energetická masážní terapie.
Na páteři a obratlých se dají rozpoznat uzlíky našich podvědomích programů, práce s nimi se dotýkají nejen úlevy fyzických obtíží, ale i programů uložených v našem podvědomí a psychosomatice. Může odpomoci od dlouholetých bolesti, energetických a mentálních vzorců a bloků. Uzdravení chronických obtíží, ať už jsou to problémy fyzického nebo psychického rázu. Zásadní vliv má práce se záměremPřed, i po praktikování základní terapie si klient vypije v klidu speciální čaj, který podporuje detoxikaci tkání, uvolnění svalů, nerovové soustavy a pročištění lymfatického systému. Následně se pracuje na lehátku, jako při běžné masáži. Během terapie dochází  vlivem práce s páteří a obratlů k harmonizaci a detoxikaci vnitřních orgánů. Tato manipulace je bezbolestná a velmi příjemná. Pracuje se s uvolnění toxinů v tkáních a také se pracuje na lymfatickém systému. Práce s páteří přináší uvolnění nervové soustavy, skříplých nervů, výživu plotének a uvolnění celé páteře a kloubů. Celá masáž je bezbolestná a velmi hluboká. Vlivem okruhů, které jsou v Awakeningu použity a prací s akupresurními, marmovými body a aktivací  kundaliní energie, dochází také neurobiologickému procesu, který harmonizuje chemii mozku. Tato masáž řeší bolesti zad, nervů, kloubů, přináší podporu a detoxikaci orgánů. Řeší alergie, astma, nespavost, nervozitu, velké napětí, špatné trávení, menstruační problémy a mnoho dalších již chronických stavů.
Dornova metoda + dle potřeby
60 minut a více
  1000
Smyslem a principem Dornovy metody je vrátit klouby a obratle do jejich původní ideální pozice, a to v dynamice. VYSUNUTÁ HLAVICE KLOUBU může způsobit vaše trvalé bolesti zad, ramene, kolene, vybočený palec, výhřez ploténky, zablokovaná pánev, migrény, "neplodnost" a další potíže.
Celulitida   dle potřeby
 60 minut a více
 1000
Poradenství, detoxikace, anticelulitidní masáž, lymfa, lymfatická drenáž, speciální soli a krémy, samoošetření.