ŽLUČNÍK /5/

Žlučník je párový orgán jater a jejich funkce se navzájem doplňují.
Jaro, a březen obzvláště, jsou ideálním obdobím pro věnování se žlučníku. Pokud máte disharmonii ve žlučníku a je narušena energie jeho meridiánu, poznáte to dle těchto možných symptomů: migréna a bolest hlavy po stranách, ztuhlost a bolest šíje a ramen, postranní bolest hrudníku, potíže se slezinou, játry a žlučníkem, bolest v oblasti kyčlí (meridián žlučníku vede kyčlemi). Slabost žlučníku se projevuje také bolestmi malých kloubů.

Pokud se budeme pohybovat v emocionální a psychické rovině, pak potlačovaný hněv a agresivita, ukvapená rozhodnutí či naopak nerozhodnost a bázlivost způsobují nerovnováhu ve žlučníku, což má vliv na sníženou funkci čchi – životní energie těla. Samozřejmě nezapomínejme na stres, který je příčinou ucpávání žlučovodů. Žluč je důležitá tekutina, která pomáhá játrům neutralizovat jedovaté látky a střevům při vyprazdňování.

Na podporu tvorby a toku žluči se doporučuje: kořen pampelišky, zeměžluč, lecitin, lněná semínka. Dále pak jako u detoxikace jater čerstvá syrová zelenina a ovoce, celozrnné obiloviny, pití čerstvé citronové šťávy, zvýšení příjmu vitamínu C a nenasycených mastných kyselin, jíst hořké saláty např. z čekanky, štěrbáku nebo artyčoku. Obecně se doporučuje zcela vypustit mléko a mléčné výrobky, uzeniny, alkohol, bílý cukr, pšeničnou mouku a smažená jídla.

Reflexní ploška žlučníku je poměrně malá, nachází v reflexní plošsce jater na pravém chodidle a na pravém nártu (viz. obrázek).

Masáž dle popisu u obrázků.

Stisky v RT:
- opakovaně mačkáme, pokud potřebujeme orgán stimulovat (nabudit k činnosti)
- konstantně a silně tlačíme, po dovršení vrcholu bolesti povolíme (pro zklidnění činnosti)
- hladíme při zánětech plosku na chodidle a při prudkých bolestech či kolice mačkáme plosku žlučníku na nártu chodidla (viz. obrázek), která odpovídá akupunkturnímu bodu dráhy žlučníku

PřejI hodně zdraví a nové jarní vitální síly a optimismu.

Reflexní terapie je účinná a levná léčba šetrná k tělu a bez vedlejších účinků. Jestli Vás tato cesta uzdravování zaujala a chcete se naučit více, neváhejte mě kontaktovat. 

CENA MASÁŽí 

 

DÉLKA MASÁŽE CENA
30 MINUT 400 CZK  /  KLIENT 350 CZK **
60 MINUT 700 CZK  /  KLIENT 600 CZK **
90 MINUT 1000 CZK  / KLIENT 900 CZK **
120 MINUT 1300 CZK/   KLIENT 1200 CZK **
MASÁŽ V DOMĚ / MINIMÁLNĚ 90 MINUT/ VOLEJTE PRO ZÍSKÁNÍ CENY

 

MASÁŽ PROVEDEME DLE VAŠEHO VÝBĚRU.

Stálého zákazníka / klienta** / odměňuji slevou na všechny druhy masáží.
 Podmínkou je absolvování 5 masáží v půlročním intervalu.