ŽLUČNÍK /5/

Žlučník je párový orgán jater a jejich funkce se navzájem doplňují.
Jaro, a březen obzvláště, jsou ideálním obdobím pro věnování se žlučníku. Pokud máte disharmonii ve žlučníku a je narušena energie jeho meridiánu, poznáte to dle těchto možných symptomů: migréna a bolest hlavy po stranách, ztuhlost a bolest šíje a ramen, postranní bolest hrudníku, potíže se slezinou, játry a žlučníkem, bolest v oblasti kyčlí (meridián žlučníku vede kyčlemi). Slabost žlučníku se projevuje také bolestmi malých kloubů.

Pokud se budeme pohybovat v emocionální a psychické rovině, pak potlačovaný hněv a agresivita, ukvapená rozhodnutí či naopak nerozhodnost a bázlivost způsobují nerovnováhu ve žlučníku, což má vliv na sníženou funkci čchi – životní energie těla. Samozřejmě nezapomínejme na stres, který je příčinou ucpávání žlučovodů. Žluč je důležitá tekutina, která pomáhá játrům neutralizovat jedovaté látky a střevům při vyprazdňování.

Na podporu tvorby a toku žluči se doporučuje: kořen pampelišky, zeměžluč, lecitin, lněná semínka. Dále pak jako u detoxikace jater čerstvá syrová zelenina a ovoce, celozrnné obiloviny, pití čerstvé citronové šťávy, zvýšení příjmu vitamínu C a nenasycených mastných kyselin, jíst hořké saláty např. z čekanky, štěrbáku nebo artyčoku. Obecně se doporučuje zcela vypustit mléko a mléčné výrobky, uzeniny, alkohol, bílý cukr, pšeničnou mouku a smažená jídla.

Reflexní ploška žlučníku je poměrně malá, nachází v reflexní plošsce jater na pravém chodidle a na pravém nártu (viz. obrázek).

Masáž dle popisu u obrázků.

Stisky v RT:
- opakovaně mačkáme, pokud potřebujeme orgán stimulovat (nabudit k činnosti)
- konstantně a silně tlačíme, po dovršení vrcholu bolesti povolíme (pro zklidnění činnosti)
- hladíme při zánětech plosku na chodidle a při prudkých bolestech či kolice mačkáme plosku žlučníku na nártu chodidla (viz. obrázek), která odpovídá akupunkturnímu bodu dráhy žlučníku

PřejI hodně zdraví a nové jarní vitální síly a optimismu.

Reflexní terapie je účinná a levná léčba šetrná k tělu a bez vedlejších účinků. Jestli Vás tato cesta uzdravování zaujala a chcete se naučit více, neváhejte mě kontaktovat. 

CENA MASÁŽí 

Masáž Doba trvání Cena Kč
Masáž zdravá záda s uvolněním krční páteře    30 minut
40 minut
50 minut
350
400
 500 
Uvolnění krční páteře a jiné optimalizace Vašich problémů. Uvolnění celých zad až po hýždě, rekondice, regenerace, uvolnění. Baňky, reflexní uvolnění.       
Breusseho masáž 30 minut  350
Speciální velmi příjemná masáž třezalkovým olejem, kde je cílem optimalizace a regenerace páteře a plotének.
Komplexní masáž celého těla            60 minut   600
Od krku až po paty a zpět k hlavě. Relax, uvolnění, pohoda. 
Baňky, reflexní uvolnění.
Tlaková zdravotní masáž při velké zatuhlosti a bolesti          60 minut   700
Uvolnění celých zad za pomocí odblokování trigger point - malé uzlíkové body ve svalech. Ovlivňují celkový stav svalu. Po jejich odstranění bolest mizí. Navržení cviků a protahování. Baňky, reflexní uvolnění. 
Awakening - masážní terapie              60 minut
            90 minut  
          120 minut
  700
  900
1200
Awakening znamená probuzení. Velice silná energetická masážní terapie.
Na páteři a obratlých se dají rozpoznat uzlíky našich podvědomích programů, práce s nimi se dotýkají nejen úlevy fyzických obtíží, ale i programů uložených v našem podvědomí a psychosomatice. Může odpomoci od dlouholetých bolesti, energetických a mentálních vzorců a bloků. Uzdravení chronických obtíží, ať už jsou to problémy fyzického nebo psychického rázu. Zásadní vliv má práce se záměremPřed, i po praktikování základní terapie si klient vypije v klidu speciální čaj, který podporuje detoxikaci tkání, uvolnění svalů, nerovové soustavy a pročištění lymfatického systému. Následně se pracuje na lehátku, jako při běžné masáži. Během terapie dochází  vlivem práce s páteří a obratlů k harmonizaci a detoxikaci vnitřních orgánů. Tato manipulace je bezbolestná a velmi příjemná. Pracuje se s uvolnění toxinů v tkáních a také se pracuje na lymfatickém systému. Práce s páteří přináší uvolnění nervové soustavy, skříplých nervů, výživu plotének a uvolnění celé páteře a kloubů. Celá masáž je bezbolestná a velmi hluboká. Vlivem okruhů, které jsou v Awakeningu použity a prací s akupresurními, marmovými body a aktivací  kundaliní energie, dochází také neurobiologickému procesu, který harmonizuje chemii mozku. Tato masáž řeší bolesti zad, nervů, kloubů, přináší podporu a detoxikaci orgánů. Řeší alergie, astma, nespavost, nervozitu, velké napětí, špatné trávení, menstruační problémy a mnoho dalších již chronických stavů.
Dornova metoda + dle potřeby
60 minut a více
  1000
Smyslem a principem Dornovy metody je vrátit klouby a obratle do jejich původní ideální pozice, a to v dynamice. VYSUNUTÁ HLAVICE KLOUBU může způsobit vaše trvalé bolesti zad, ramene, kolene, vybočený palec, výhřez ploténky, zablokovaná pánev, migrény, "neplodnost" a další potíže.
Celulitida   dle potřeby
 60 minut a více
 1000
Poradenství, detoxikace, anticelulitidní masáž, lymfa, lymfatická drenáž, speciální soli a krémy, samoošetření.