SKUPINOVÁ ZVUKOVÁ KOUPEL

Jde o velmi osobní zkušenost a hluboký prožitek s možností vztoupit až do svého nitra svou vlastní cestou a bez nátlaku.

ZVUKOVÁ KOUPEL - soubor PDF ke stažení

Co přináší zvuková koupel - koncert?

Zážitek ze zvukových lázní má mnoho výhod. V naší kultuře si stále více uvědomujeme propojení nového s tradičními přístupy vedoucí k relaxaci a nastolení harmonických stavů vedoucích ke zdraví.  Abychom čelili  každodenním stresům moderního života - zvuková lázeň může a nabízí dokonalé řešení jak se uvolnit, zrelaxovat, snížit hladinu stresu. Na své si přijdou i pokročilí a zkušení účastníci kurzů jogy nebo bojových umění. Lázeň totiž navozuje a nebo připravuje stavy hluboké relaxace a uvolnění. Používám gong, tibetské mísy a doprovodné nástroje. Vibrace nástrojů obnovují narušenou rovnováhu v těle. Lze účinně působit na řadu poruch, jako např. eliminace stavů úzkosti, posílení imunitního systému, poruchy trávení, záchvaty, bolesti kloubů, detoxikace. Zvukové lázně navodí změny ve stavu mozkových vln. Díky frekvencím a působením zvuků  je možné a velmi snadné snížit náš normální beta stav (normální probuzení vědomí) na alfa (uvolněné vědomí), přičemž většina lidí je schopna dosáhnout theta (meditativní stav) a dokonce delta ( kde může dojít k vnitřnímu uzdravení). Tato zkušenost je užitečná pro každého, kdo si chce dát chvilku relaxace nebo získat výhody z meditace, ale dosud se nenaučil, jak získat přístup sám k těmto stavům.

Pro začátečníky vyžaduje meditace verbálně vedený zážitek, tj. Jděte na tiché místo a najděte potok nebo opakujte mantru ... Zážitek ze zvukové koupele je o tom, že vás zvuk přenese na hlubší místo, což usnadňuje příchod na uvolněný stav bez komplikací, jak se tam dostat. Zvuk je nádoba a umožňuje vám prozkoumat a zjistit, co je meditativní stav a jak se cítíte. Z tohoto důvodu není zvuková lázeň prospěšná pouze pro začátečníkům v meditacích,  ale i ostříleným meditátor najde v této metodě mnoho výhod.

Zvuky jsou vytvářeny širokou škálou nástrojů s různými frekvencemi, které mohou zahrnovat pulzní bubnování, , himálajskou zpěvní misku, různé bicí nástroje, zvonkohry a zpěv.

Zvukové lázně jsou určeny pro skupiny lidí, kde každý člověk má svůj vlastní osobní prostor. Zkušenost začíná tím, že si každý člověk lehne na pohodlnou podložku, někdo může využít i oční masku. Po několika minutách dechové práce je zbytek zážitku naplněn různými zvuky a frekvencemi, které se postupně přidávají. Účelem a naším společným cílem je vyvolat relaxaci a získat odpovědi na naše osobní otázky u svého vnitřního já.

Jak se připravit a co vás čeká ?

Oblečte se pohodlně do oděvu, který může být zmačkán. Budete ležet na podlaze na  podložce, je dobré mít deku pro přikrytí těla.

Program zvukové lázně trvá minimálně hodinu. Je volen na podkladu moderních poznatků propojené s lidovou tradicí zemí jihovýchodní Asie – himalájské zvukové masáže, profylaktiky a relaxace. Lázeň je obohacena o různé doprovodné nástroje jako šamanský buben, ocean drum, tynkšu, tibetský zvonek, zvonkohry Koshi. Vše je  propojeno  hrou na speciálně sestavenou  sadu tibetských mís různých velikostí a harmonií.

Po zvukové lázni bude umožněno vážným zájemcům prohlédnout si tibetské mísy  a vyzkoušet si na ně zahrát.

Budete-li mít zájem uspořádat ve vašem studiu nebo jiném vhodném prostoru koncert nebo praktickou dílnu s tibetským mísami, pak mě prosím neváhejte kontaktovat.

Působení zvuků tibetských zpívajících mís je příjemný a jedinečný zážitek, ale i léčebná metoda budoucnosti. Zbuzuje zájem u dnešního moderního člověka. Mnohé lékařské obory využívají již dnes působení zvuků a vibrací tibetských mís ve své praxi. Mnoho je neprobádáno, ale zkušeností příbývá. Zvu Vás tedy na setkání s těmito úžasnými nástroji. Každý zde má svůj osobní prostor pro zážitky a pocity, které jsou jedinečné a neopakvatelné. Našim cílem je vyvolat relaxaci, přiblížit se absolutní jednotě ducha, mysli a těla. Prostě jen být.

CO ZPŮSOBUJÍ ZVUKY A VIBRACE

Zklidňují  a odbourávají důsledky stresu a přepracovanosti. Tělo rychleji regeneruje, stabilizuje a obnovuje životní procesy. Odstraňují se blokády na fyzické a emoční úrovni. Působí očistně a harmonicky na emoce a pocity. Odvádí toxiny, čístí negativní energie v těle. Ovlivňují činnost mozku, tíživé stavy, spánek, bolesti hlavy. Zvuky a vibrace znějících misek mohou ve vašem těle vytvořit hlubokou rezonanci, která působí na všech úrovních prevence a cestě ke zdraví.

PROČ SE TAK DĚJE

Základním stavebním prvkem lidského těla jsou buňky. Ty mezi sebou komunikují a podle posledních výzkumů je možné jejich kvalitu během života ovlivnit, měnit a tím uzdravit. Jak všichni víme, lidské tělo je složeno až z 80% z vody. Proto, když umístíme zpívající mísy do blízkosti lidského těla nebo přímo na tělo a hrajeme na ně, zvuky a vibrace zpívajících mís pronikají do každé buňky. Díky tomuto procesu mnoho buněk dostává jemnou masáž a my cítíme celkové uvolnění. Ale nejenom to. Zvuky a vibrace doslova " ladí“ naše orgány na frekvence, které odpovídají stavu zdraví. Emoce, zážitky a pocity mohou dokonce dle předpokladů zkoumání hlavně ruských a amerických vědců přeprogramovat DNA člověka.

ZVUKOVÁ KOUPEL

Koupel snižuje a časem i úplně odstraňuje chronickou únavu, úzkost, fobie, deprese, smutek, frustraci, problémy viny. 

Kde máme ve svém těle stres nebo úzkost? Které bolesti a napěti jsou uloženy v těle díky předchozím emočním zraněním, nebo uloženým vzorcům chování, to vše může odhalit zvuková koupel. Po zvukové koupeli můžete pocítit například zatuhlost zad, krku, nohou, břicha a jiných částí těla.Hledíme tedy příčiny zdravotních a psychických problémů.

Jde o velice příjemnou možnost si vše vyzkoušet a prožít na individuální nebo skupinové zvukové koupeli v klidném komorním prostředí studia. Jste oblečeni a uloženi na měkkou podložku, do deky. Celá koupel může trvat i hodinu. 

Všemu vévodí metrový gong, symbol hojnosti a zdraví. Ten podpoří celou lázeň mocnými harmoniemi s očistnými a transformačními  účinky. Je to také způsob navození meditačního stavu.

Zvukovou koupel pořádám po domluvě v různých prostorách k tomu určených, jogových studiích, čajovnách, festivalech s podobnou tematikou, pro firmy nebo u vás doma.

 

ZVUKOVÉ MASÁŽE

Tato forma masáže pro jednotlivce je mocná, transformující a očistná se všemi účinky, kterou zvuky a vibrace přinášejí.

Je to velice silnáočista těla a duše. Přímé působení na nervový systém se projevuje velmi intenzivně, protože mísy jsou rozloženy kolem těla a přikládají se i na tělo. Klesá srdeční frekvence, vyrovnává se tlak, dýchání se stává pomalejší, hlubší. 

Vaše tělo a svaly se uvolňují. Probíhá silnější detoxikace a rozproudění lymfy. Mozkové frekvence se snižují až do stavů alfa a někdy až spánku. Sjednocují se mozkové hemisféry. Jsou dobré reference při práci s hyperaktivitou, uměním se soustředit, zlepšuje se schopnost učení a kreativita.

Masáže probíhají obvykle hodinu, jste oblečeni a ležíte na masážním lůžku nebo na zemi. Studio disponuje velkým počtem těchto mís ve vysoké terapeutické kvalitě.

PRAKTICKÁ DÍLNA

Pro ty, kteří se chtějí s tibetskými mísami lépe seznámit, pořádám jednodenní praktickou dílnu. Společně se naučíme mísy zvučit, popovídáme si něco o jejich složení, využití a původu. Praxe je hlavní náplní celého programu. Zvučíme mísy na svém těle, což je základem vibrační buněčné masáže. Dále si ukážeme, jak je možno velice dobře a bez nátlaku relaxovat, uvolnit se, zbavit se lehké psychické zátěže. Na závěr tohoto semináře se opět ponoříme do zvuků a rezonancí při závěrečném koncertu těchto prastarých nástrojů a gongu. Můžete se mnou konzultovat I koupi tibetské mísy právě pro vás. Vše využijete pro sebe, nebo v kruhu svých rodin a přátel, což vám umožní nejenom přijímat, ale i dávat.

Praktickou dílnu pořádám po domluvě v prostoru k tomu určeném, jogových studiích, čajovnách, festivalech s podobnou tematikou, pro firmy nebo u vás doma.