Gong

Gong je starobylý hudební nástroj o němž jsou zmínky již před šesti tisíci lety. Naši předkové věřili, že může vyléčit jakoukoli nemoc osobě, která je pod jeho vlivem nepřetržitě 10 dní. V Čině jsou gongoví řemeslníci dodnes velice uznáváni.Účinky vibrací na lidské tělo jsou známy již u dávných civilizací. Podle posledních výzkumů a vědeckých názorů se zvuk a jeho využití stává stale vice cenným prostředkem v léčbě nemocí. Dnešní gongové koupele mají svůj původ v meditační praxi východních zemí. Zvuky gongu se podobají  zpěvu mužských pěveckých sborů s odstíny síly a měkkosti tónů znějících zároveň. Tisíce bzučících vibrací, zvukových vln se násobí ve své síle a připomínají celý orchestr. Rčení “gong orchestr”, je tu na místě. Zvuky a vibrace gongu působí na několika úrovních. Na fyzické úrovni působí na tělo, kde zvuk proniká ke každé buňce, kterou rozechvěje a čistí. Tím spouštějí samoléčící procesy a tělo se čistí přes buněčnou membránu.

Hluboké tóny o nižší frekvencích /Hz/, působí svými relaxačními a analgetickými účinky na svalovou soustavu, protože pronikají hluboko do tkání, které uvolní.

Na mentální úrovni hlavně jemnější zvukové podtexty gongu rozpouští emocionální bloky, které mohou být příčinou mnoha nemocí a regenerují parasympatický** nervový system. To vyvolá například reakci kdy člověk pláče nebo se směje.

Vibrace prochází samozřejmě I energetickým systémem těla, který zahrnuje čakry, meridiany, atd…čímž z nich odstraňují nevhodné energetická zauzlení a zprůchodňují se toky energií.

Na úrovni vědomí lidé používají gong k relaxaci a vyrovnanosti jako antistresovou kůru. Tímto způsobem mohou účastníci gongové lázně snadno dosáhnout hlubokého meditativního stavu.  Zvukové vlny na úrovni vln alfa a delta vypnou mysl a umožní vám dostat se přímo ke kořenům problému, které se pojmenují, vyplaví a zmizí.

Gong hladí naši duši, zlepšuje naši náladu a zároveň rozmazluje naše tělesné smysly. Pro ty, kteří hledají účinnější relaxaci a regeneraci doporučuji koupel v gongu alespoň jedenkrát za týden.

**Parasympatikus řídí imunitní funkce, trávení, budování a opravy tkání. Je většinou nejaktivnější v průběhu spánku a jeho aktivita směřuje k útlumu mnohých funkcí. Zajišťuje činnost organismu v klidu a bezpečí a je odpovědný za přehod od sympatiku do klidového stavu. Celkově stimuluje proces trávení, pod jeho vlivem se zužují průdušky, zmenšují zorničky, zpomaluje srdeční činnost a celkově se tlumí  tělesné i psychické pochody.

Tibetské mísy

Tibetské zpívající misy jsou starodávné akusticko rezonanční nástroje, které umožňují působit na fyzický, energetický, fyziologický a psycho emocionální stav človeka. Zvukové misy sa používají při alternatívních terapiích, relaxacich, v ozdravných programech, a také při rituálech a obřadech. Jejich rozezvučením  rozezníme bohatou škálu doprovodných zvuků, které mají vliv na lidské tělo, psychiku a energetiku, a také na prostředí človeka ve kterém se nachází. Výsledkem je harmonizace organizmu, relaxace, energetizace a vyladění organizmu človeka. Používám speciální setavu tibetských mís a další doprovodné hudební nástroje.
 

 

SPECIÁLNĚ SESTAVENÁ SADA VELKÝCH TIBETSKÝCH MÍS SE KTEROU PRACUJI
 
Om frekvence. 136,1 Hz je frekvence, která rezonuje se Zemí a je spojena se světlem, teplem a radostí. Ti, kteří používají tuto frekvenci, často zažívají uklidňující pocit, který je někdy označován jako centrující, meditativní nebo jen relaxační. Tato mísa osvobozuje od starých traumat, pomáhá uvědomovat si a verbalizovat negativní situace.
Vibrace OM je mnohými považována za nejhlubší uklidňující hlas vesmíru. Díky jejímu základnímu zvuku vás tyto mísy dostanou do uvolněného stavu během krátké doby. Předpokládá se, že tato frekvence spojuje člověka se Zemí, její vibrace čistí jemné kanálky energie. Energie mísy nám také pomáhá hlouběji porozumět. Pro svůj uklidňující a vyrovnávající účinek je velmi vyhledávaným nástrojem. Krásná rytina pod okrajem starožitných zvukových misek je symbolem dlouhověkosti a dobrého zdraví.

 

Dále používám mísu o frekvenci 111Hz. Při výzkumech se zjistilo například, že má protibolestivý účinek, zlepšuje se paměť, empatie, zlepšuje se nálada atd.

 

Působení zvuků tibetských zpívajících mís je příjemný a jedinečný zážitek, ale i léčebná metoda budoucnosti. Zbuzuje zájem u dnešního moderního člověka. Mnohé lékařské obory využívají již dnes působení zvuků a vibrací tibetských mís ve své praxi. Mnoho je neprobádáno, ale zkušeností příbývá. Zvu Vás tedy na setkání s těmito úžasnými nástroji. Každý zde má svůj osobní prostor pro zážitky a pocity, které jsou jedinečné a neopakvatelné. Našim cílem je vyvolat relaxaci, přiblížit se absolutní jednotě ducha, mysli a těla. Prostě jen být.

CO ZPŮSOBUJÍ ZVUKY A VIBRACE

Zklidňují  a odbourávají důsledky stresu a přepracovanosti. Tělo rychleji regeneruje, stabilizuje a obnovuje životní procesy. Odstraňují se blokády na fyzické a emoční úrovni. Působí očistně a harmonicky na emoce a pocity. Odvádí toxiny, čístí negativní energie v těle. Ovlivňují činnost mozku, tíživé stavy, spánek, bolesti hlavy. Zvuky a vibrace znějících misek mohou ve vašem těle vytvořit hlubokou rezonanci, která působí na všech úrovních prevence a cestě ke zdraví.

PROČ SE TAK DĚJE

Základním stavebním prvkem lidského těla jsou buňky. Ty mezi sebou komunikují a podle posledních výzkumů je možné jejich kvalitu během života ovlivnit, měnit a tím uzdravit. Jak všichni víme, lidské tělo je složeno až z 80% z vody. Proto, když umístíme zpívající mísy do blízkosti lidského těla nebo přímo na tělo a hrajeme na ně, zvuky a vibrace zpívajících mís pronikají do každé buňky. Díky tomuto procesu mnoho buněk dostává jemnou masáž a my cítíme celkové uvolnění. Ale nejenom to. Zvuky a vibrace doslova " ladí“ naše orgány na frekvence, které odpovídají stavu zdraví. Emoce, zážitky a pocity mohou dokonce dle předpokladů zkoumání hlavně ruských a amerických vědců přeprogramovat DNA člověka.

ZVUKOVÁ KOUPEL

Koupel snižuje a časem i úplně odstraňuje chronickou únavu, úzkost, fobie, deprese, smutek, frustraci, problémy viny. 

Kde máme ve svém těle stres nebo úzkost? Které bolesti a napěti jsou uloženy v těle díky předchozím emočním zraněním, nebo uloženým vzorcům chování, to vše může odhalit zvuková koupel. Po zvukové koupeli můžete pocítit například zatuhlost zad, krku, nohou, břicha a jiných částí těla.Hledíme tedy příčiny zdravotních a psychických problémů.

Jde o velice příjemnou možnost si vše vyzkoušet a prožít na individuální nebo skupinové zvukové koupeli v klidném komorním prostředí studia. Jste oblečeni a uloženi na měkkou podložku, do deky. Celá koupel může trvat i hodinu. 

Všemu vévodí metrový gong, symbol hojnosti a zdraví. Ten podpoří celou lázeň mocnými harmoniemi s očistnými a transformačními  účinky. Je to také způsob navození meditačního stavu.

Zvukovou koupel pořádám po domluvě v různých prostorách k tomu určených, jogových studiích, čajovnách, festivalech s podobnou tematikou, pro firmy nebo u vás doma.

 

ZVUKOVÉ MASÁŽE

Tato forma masáže pro jednotlivce je mocná, transformující a očistná se všemi účinky, kterou zvuky a vibrace přinášejí.

Je to velice silnáočista těla a duše. Přímé působení na nervový systém se projevuje velmi intenzivně, protože mísy jsou rozloženy kolem těla a přikládají se i na tělo. Klesá srdeční frekvence, vyrovnává se tlak, dýchání se stává pomalejší, hlubší. 

Vaše tělo a svaly se uvolňují. Probíhá silnější detoxikace a rozproudění lymfy. Mozkové frekvence se snižují až do stavů alfa a někdy až spánku. Sjednocují se mozkové hemisféry. Jsou dobré reference při práci s hyperaktivitou, uměním se soustředit, zlepšuje se schopnost učení a kreativita.

Masáže probíhají obvykle hodinu, jste oblečeni a ležíte na masážním lůžku nebo na zemi. Studio disponuje velkým počtem těchto mís ve vysoké terapeutické kvalitě.

PRAKTICKÁ DÍLNA

Pro ty, kteří se chtějí s tibetskými mísami lépe seznámit, pořádám jednodenní praktickou dílnu. Společně se naučíme mísy zvučit, popovídáme si něco o jejich složení, využití a původu. Praxe je hlavní náplní celého programu. Zvučíme mísy na svém těle, což je základem vibrační buněčné masáže. Dále si ukážeme, jak je možno velice dobře a bez nátlaku relaxovat, uvolnit se, zbavit se lehké psychické zátěže. Na závěr tohoto semináře se opět ponoříme do zvuků a rezonancí při závěrečném koncertu těchto prastarých nástrojů a gongu. Můžete se mnou konzultovat I koupi tibetské mísy právě pro vás. Vše využijete pro sebe, nebo v kruhu svých rodin a přátel, což vám umožní nejenom přijímat, ale i dávat.

Praktickou dílnu pořádám po domluvě v prostoru k tomu určeném, jogových studiích, čajovnách, festivalech s podobnou tematikou, pro firmy nebo u vás doma.